Tehlikeli Ateş

Tehlikeli Ateş

Turn Off Light
More
Watch Later
Report

Report


Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Descriptions:

Gerçek olayları konu alan, görüp görebileceğiniz en sıradışı aşk hikayelerinden birini sinemaseverlerin karşısına çıkan bu yapımda; iki Fransız bilim insanı olan Katia ve Maurice Krafft’ın hikayesi konu alınıyor. Orijinal adı Fire of Love, Türkçe’ye çevrildiğinde ise Aşkın Ateşi olan bu 4k formattaki yapımda; Katia ve Maurice Krafft, hayatlarını yanardağlarla ilgili bilgi toplamaya adamıştır. En büyük ortak noktaları yanardağlar olan bu çift, zaman zaman binin üstünde yüksek derecelere ulaşan yanardağların yanına gitmiş ve buralarda çekim yapmayı başarmıştır. Hayatlarını yanardağların gizemini çözmeye adayan bu çift, aynı zamanda hem azimleri hem de aşkları sayesinde bilim dünyasında büyük bir ün sahibi olmuşlardır. Amerika ve Kanada ortak yapımı olan Fire of Love’in yönetmenlik koltuğunda Sara Dosa otururken, filmin senaryosu ise Shane Boris; Erin Casper ve Jocelyne Chaput gibi isimlerin imzasını taşıyor. Belgesel türünde izleyicilerinin karşısına çıkan yapım, ’den de 7.8 gibi son derece başarılı bir puan alıyor.

Tanıştıklarında iki genç bilim insanı olan Katia Krafft ve Murice Kraftt, aralarında yaptıkları kısa bir sohbet ardından birbirlerine ilgi duymaya başlamıştır. İkisi de yanardağlara son derece ilgili olan bu iki genç bilim insanı, hem yanardağlarla ilgili yaptıkları araştırmalar; hem de birbirlerine olan hisleri nedeniyle kısa süre içerisinde birbirleriyle yakınlaşmaya başlamıştır. Birbirlerine deliler gibi aşık olan bu çift, hayatlarını da yanardağlar hakkındaki gizemi çözmeye adamıştır.

1970’li ve 1980’li yıllarda yaptıkları araştırmaları kayıt altına almaya karar veren çift, zaman zaman tam 1200 dereceye ulaşan; aktif lavların kenarında çekimler yapmıştır. Her ne kadar bundan fazlasıyla keyif alsalar da, onların hayatta ilgilenmekten en çok keyif aldığı şey; kısa süre sonra onların sonu olacaktır. Tutkularının ölümüne sebep olduğu Katia ve Maurice Krafft çifti, yaptıkları araştırmalarda 200 saate yakın görüntü elde etmeyi başarmıştır. Yapımda, bu görüntülerle birlikte Krafft çiftinin hayatı ve son derece sıradışı olan aşk hikayeleri anlatılıyor

Leave your comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir